
Безліч шкіл та напрямків, які вивчають та практикують йогу, включають в себе вивчення технік дихання, медитації та різних динамічних і статичних позицій. Вони дають змогу впливати на багато м’язових груп. Йога також впливає на психічне здоров’я людини. Результати вивчення цієї системи показують, що йога являється ефективним засобом для боротьби з болями в спині. Це величезна допомога людям з хронічними хворобами хребта для того, щоб залишатись рухливими.
Звичайно, для того, щоб такі хворі люди почали займатись йогою, вони мають проконсультуватись з лікарем і отримати відповідні рекомендації. Треба постійно підтримувати з лікарем контакт і перевіряти результати занять. Починати потрібно, звичайно, з самих простих і легких вправ, поступово нарощуючи загрузки під наглядом фахівця.
Відомо також, що заняття йогою допомагають боротись із стресами в нашому житті. Наприклад, в США було проведено національне опитування – воно показало, що 85% респондентів повідомили – йога допомогла їм зменшити рівень стресу. Це відбувається шляхом зменшення гормону кортизолу в організмі і підвищення кількості ендорфінів, які з’являються в організмі внаслідок занять. Людина почуває себе краще і, навіть, щасливішою.
55% з цих же опитуваних виявили, що йога допомогла їм покращити сон. Адже поєднання фізичних вправ і технік дихання сприяє виділенню гормону мелатоніну. Він виділяється саме вночі і допомагає швидше і легше заснути. Зникає відчуття тривожності, стресу та хронічний головний біль, які зазвичай і порушують наш сон.
Також давно перевірено, що заняття йогою допомагають людям покращити серцево-судинну систему, знизити ризик серцево-судинних захворювань, так само як і звичайні фізичні вправи, швидка ходьба. Фізична активність в поєднанні з вправами з дихання і медитацією мають значний вплив на серцево-судинні фактори ризику. Вправи для гнучкості м’язів допомагають їм стати більш чутливими до інсуліну – це дуже важливо для контролю кількості цукру в організмі, техніка ж дихання дозволяє знизити артеріальний тиск.
Ті, хто займається йогою, уважніше ставляться до свого харчування і помічають, що практика йоги сприяє кращому усвідомленню відчуття власного тіла та контролю емоцій. Це допомагає не заїдати стрес їжею і свідомо ставитись до її споживання. Також йога допомагає покращити координацію, рівновагу та відчуття балансу – вправи передбачають виконання контрольованих рухів та статичні позиції. Йога корисна для людей похилого віку для збереження рухливості.
Відомо, що відношення людей до йоги неоднозначне. У багатьох вона асоціюється з високими духовними практиками, які важко інтегрувати у повсякденне життя. Але це гарний вибір для занять фізичною активністю: вони допомагають підвищити витривалість, зміцнити кістки і м’язи та стати гнучкішими та рухливими.