
Для багатьох українських родин важливо передати дітям та внукам надбані сімейні цінності та традиції, отримані від бабусь та дідусів. Це виражається у розказаних казках, піснях та розповідях. Діти, які виховуються на теплих сімейних історіях, виростають впевненішими та із вищим емоційним інтелектом. Бо знають про своє генетичне дерево, яке надає їм сили.
На народознавчих уроках в садочку вихованці можуть узагальнити та «закріпити» ті патріотичні відчуття, яких їх навчили вдома. По-особливому творчо проходять відкриті заняття, на яких малеча стає казковими героями чи грає в сценки із друзями. На відкритому занятті у київському ДНЗ № 534 вихователь Оксана Обухівська поставила за мету донести дітям народну мудрість української казки. Адже дорослі переконувались поколіннями, що «казка вчить, як на світі жить».
«Мені хотілося згуртувати дітей, щоб вони разом ліпили вареники, грали в ігри та відгадували загадки. А ще на занятті ми подорожували казками, щоб кожного героя вони змогли інтерпретувати по-своєму. Зрозуміли де правда, а де – кривда. Адже в українських народних казках презентована народна мудрість, яка спонукає нас бути щедрішими, моральнішими та відповідати на добро взаємністю. Адже патріотичне виховання в тому і полягає, щоб зрозуміти та відтворювати по своєму ті ідею, які передавались із покоління в покоління», – зазначає Оксана Обухівська. У виховательки стаж роботи у садочку – понад 10 років. За цей час вже відпрацьовані ефективні педагогічні тактики як краще зацікавити покоління Z любити генетичні надбання поколінь.