
П’ять років – назад 21 листопада 2013 року, громадяни України вперше вийшли на Майдан Незалежності, вимагаючи від уряду приєднатися до Євросоюзу. Українці хотіли стати європейською державою. Так почалась Революція Гідності, яку і сьогодні своїми життями виборюють українці.
З того часу ми щороку відмічаємо цей день як Свято, як День Гідності і Свободи. У всіх містах світу, де є українці, а вони є по всьому світі, проходять мітинги і святкова хода на честь цього дня. Люди складають подяку всім, хто хоробро боровся і бореться за свободу і волю свого народу, своєї України.
Для того, щоб нові покоління українців – наші діти, не забували про те, як їх батьки і, навіть, однолітки боролись за нове достойне життя; для того, щоб вони навчились з повагою ставитись до гідності кожної людини і своєї країни, потрібні воля, знання і енергія багатьох людей. Тому в освітніх закладах проводяться у цей день уроки гідності, щоб діти відчули себе дієвою частиною тих змін, які народ України прагне внести у своє життя.
У багатьох школах проводяться особливі уроки-дискусії з можливістю кожного висловити своє власне бачення і розуміння. Діти готують презентації історій про досягнення нашої країни за ці п’ять років, зі своїми проектами змін в Україні.
Цього року цікавий захід до Дня Гідності і свободи буде проведений у Міжнародному центрі культури і мистецтв – у Жовтневому палаці. Його назвали Урочистою Академією «День Гідності і Свободи». Акцію ініціював Благодійний фонд «Майдан Гідності».
Можна буде побачити мистецьку історію «Космос очима Майдану», підготовану Львівською державною академією чоловічої хорової капели «Дударик». Участь в цьому заході також прийме Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України. Відомі українські актори: Римма Зюбіна, Євген Нищук, та молодша сестра загиблого Героя Небесної Сотні Романа Гурика – Йордана Гурик, активно підтримують мистецьку акцію.
Буде показана музична вистава «Ремінісценції. UA» у виконанні Львівського балету «Життя». В її режисурі використано багато творів українських композиторів – А. Кос-Анатольського, Б. Весоловського, В. Івасюка, Я. Барнича і інших. Цей твір являє собою збірку-суміш різних жанрів. Тут можна знайти музику і пісню, поезію і хореографію, пластику та відеоінсталяцію. За допомогою сучасних сценічних засобів буде представлена глядачам трьохсотлітня історія боротьби української наукової еліти проти русифікації України. 10 новел, кожна з яких – окрема історія: про війну і мир, життя і смерть, страх і віру, кохання і надію – все, що водночас є – боротьба за Україну!
Підтримали цей патріотичний захід Міністерство культури України, Український інститут національної пам’яті, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні та Львівська і Київська міські адміністрації.
День гідності і Свободи – його має пам’ятати кожен українець – це день, коли продовжилась вікова боротьба українського народу за право України бути вільною і достойною країною і щасливою європейською нацією.