
Щороку свято молоді в Україні відзначають в останню неділю червня. Молодь – це майбутнє сім’ї, країни, планети, наше майбутнє. Молодих людей прийнято вважати пустими і легковажними. Але це зовсім не так. Вони такі, якими ми їх виховуємо, вони часто беруть приклад з нас, переймають наш спосіб спілкування, відносин одне до одного, до близьких, до навколишнього світу. Якщо нам не вдається виховати наших дітей відповідальними, достойними, добрими і освіченими, то і їх життя не стане успішним, тa ми не отримаємо від них у майбутньому допомоги і підтримки. Тому виростити молодь такою, якою ми хочемо її бачити – наша задача.
Молодь має продовжити наші справи у створенні майбутнього, направити її в тому напрямку, в якому буде прямувати держава і весь світ. Для цього ми стараємося вкласти в них знання, обговорювати актуальні проблеми як своєї сім’ї, так і держави і всього світу. Тому і встановлено свято з відзначення молодих людей – День Молоді. Свято юності, радості, прагнення до кращого. Свято призначене молодим людям, які створюють, чи будуть створювати майбутнє.
Свято це було започатковане ще у 1958 році за часів СРСР. Влаштовувались урочисті паради, на яких молоді люди проголошували гасла, які закликали до активної участі молоді в громадському житті держави. Багато тогочасних свят було відмінено, але свято молоді ми зберегли. Це не торжество державного значення тепер, з ним не пов’язано особливих якихось традицій, обрядів, прикмет. Але у нього є деякі особливості – пріоритетним напрямом роботи уряду країни є виховання у молодого покоління патріотизму, тому багато святкових заходів присвячують любові до своєї країни.
Ще одна ключова тема Дня молоді – це популяризація здорового способу життя. В рамках святкування проводяться спортивні змагання, благодійні забіги та вело- і мотопробіги, які присвячують боротьбі із шкідливими звичками. Також молоді люди організовують різні змагання серед дітей, студентів та всіх тих, хто веде активний спосіб життя. У цей день влаштовуються веселі гуляння, фестивалі, паради та багато іншого. Крім розваг, молодь бере участь у наукових конференціях, на яких обговорюють актуальні проблеми суспільства. Також важливими темами на цих конференціях є проблеми здобуття вищої освіти, відтік молодих фахівців за кордон, труднощі у працевлаштуванні.
Також молодь влаштовує благодійні заходи – ярмарки, концерти. Отримані кошти зазвичай передають у дитячі будинки, жертвують на лікування хворих дітей, на інші благі цілі. Це якнайкраще демонструє, що молоді люди не обов’язково егоїстичні і несерйозні – вони здатні на добрі справи і відчувають відповідальність за майбутнє країни. Молоді люди у нашій країні не лише навчаються, вони сміливо беруться за цікаві і потрібні людям проекти і завойовують успіх з ними та признання не лише у своїй країні, але й на міжнародних конкурсах.
Досить новою традицією є проведення різних флеш-мобів. Їх основна особливість полягає в тому, що організаторами виступають самі молоді люди, які збирають однодумців в соціальних мережах. Подібні заходи не обов’язково розважальні, дуже часто їх присвячують вирішенням гострих проблем, що існують в суспільстві. За допомогою цих флеш-мобів молодь привертає увагу оточуючих до питань сімейного насильства, вирубки лісів, поширення СНІДу, наркоманії, алкоголізму і багато інших. Також у святкуванні Дня Молоді беруть участь люди різного віку, підтримуючи їх починання, адже молодість – це стан душі!
День молоді – це веселе і яскраве свято, яке не позбавлене серйозних нот. Воно чудово відображає настрої молодих людей і їх ставлення до світу. Звичайно, воно не обійдеться без розважальних заходів. На площах міст відбудуться концерти за участі музичних і танцювальних колективів, спортивні заходи і змагання. Усі столичні парки розгорнуть свої святкові програми і локації. Нічні клуби влаштують яскраві вечірки, часто тематичні і костюмовані. Багато культурних закладів пропонують цікаві акції, приваблюють відвідувачів конкурсами, запрошеними артистами і навіть безкоштовними стравами та напоями. Закінчується свято зазвичай барвистим феєрверком.