Франкофонія – це співдружність людей та країн, які спілкуються французькою мовою.
Вперше цей термін прозвучав у 1880 році. Міжнародний фестиваль «Дні Франкофонії» проводиться щороку в різних містах кожної з країн-організаторів. Україна приєдналась до цієї співдружності на початку 90-х. Торік в Україні фестиваль проходив у Львові, Києві, Дніпрі, Одесі, Харкові, Чернівцях, Запоріжжі і Рівному.
Цього року програма «Днів Франкофонії» буде традиційно багатою на цікаві культурні події. В них прозвучать голоси, думки, враження митців, інтелектуалів, дипломатів більше ніж 10 країн. Долучились до події посольства Бельгії, В’єтнаму, Єгипту, країн Прибалтики, Кіпру, Лівану, Франції, Угорщини, Румунії, Молдови та Швейцарії. Він буде проходити в українських містах, починаючи з 17 і по 27 березня.
Цей фестиваль спрямований на поширення та популяризацію франкомовної культури та головних цінностей сучасного світу, як права людини, свобода слова, рівність, культура. Пов’язує всі країни-учасники Міжнародна організація Франкофонії, вона є об’єднуючим центром для повноправних членів та членів-спостерігачів цієї організації.
Найбільш вагомими подіями нинішнього фестивалю є фотовиставки, виставки карикатури, зустрічі з школярами франкомовних шкіл з представниками посольств. Це франкомовний диктант у ліцеї Анни Київської, Генеральна асамблея Асоціації викладачів французької мови в Національному університеті ім. Т.Г.Шевченка. Це мультимедійна виставка «Голоси в Києві» Катрін Гфелер у Національному музеї Тараса Шевченка.
В університеті Києво-Могилянська Академія пройде конкурс з написання статей Вікіпедії про Україну французькою мовою. Вистава «Ціпок на лапах, або мистецтво красиво розлучатись» за п’єсою Жоржа Фейдо від франкомовного театрального колективу «Маленький стілець» пройде у театрі «Колесо». У душевному кнайп-клубі «Купідон» під час проходження фестивалю відбудуться презентація франкомовної драматургії журналу «Всесвіт», та презентація українських перекладів франкомовних книжок квебекських авторів.
Також в кінотеатрі «Ліра» відбудеться показ фільму Петроса Хараламбуса (Кіпр) «Хдопчик на мосту», який завоював близько 10 міжнародних премій, та фільм режисера Бенуа Пілонa (Канада) – «Те, що треба для життя». Завершить фестиваль 27 березня показ фільму Бенуа Петерса (Бельгія) «Століття Тентена».
Про окремі найцікавіші події фестивалю Франкофонії ми ще напишемо пізніше, з уточненням місця і дати та часу їх проведення.