
І це не фантастика, люди підкорюють Еверест з пластиковими пляшками і пакетами в руках, а потім залишають все це «добро» там же – кому охота тягти на собі зайву вагу. Ну а природа як-небудь сама розбереться – так вони вважають. Все це людська неосвіченість – ми часто забуваємо, що все в цьому світі повертається до нас бумерангом. Начебто полегшили собі життя за допомогою пластику, а через роки – ось воно: розриви в атмосфері і озонові діри, через які ми отримуємо радіоактивні опіки і нові хвороби.
Глобальне потепління і жахливі катаклізми, які накривають Землю все частіше, і вже не врятуватися ніде.
В Африці випадає сніг, в Сибіру – аномальна спека. Океани і моря виходять з берегів, тане вічна крига на земних полюсах, тонуть цілі острови і атоли, затоплює прибережні міста і села, і при цьому на величезних територіях планети страшна посуха і пересихають річки та озера (Арал, наприклад). А тайфуни і землетруси! – все це справа наших рук. І ось тепер ми занепокоїлись, і почали придумувати способи порятунку планети від майбутньої можливої загибелі людства.
Багато міжнародних компаній вже ведуть роботи в цьому напрямку. З пластикових відходів, які ми викидали куди попало, сьогодні виготовляються одяг і взуття, килимки і штучні покриття для футбольних полів, навіть меблі. Люди зрозуміли, що цей пластик є прекрасним ресурсом, і придумують тепер, де ще його можна використовувати. А поле для цього величезне, було б бажання. Над цим працює зараз безліч людей, навіть діти.
І ось недавно з’явився ще один цікавий проект від непальських екологів та активістів – вони вирішили збирати все сміття, що викидається на схилах і підйомах на горі Еверест, і переробляти його на різні артоб’єкти і сувеніри, які будуть продавати. Виручені кошти будуть направлятися знову ж на збереження екології в регіоні. Цей спосіб очищення планети від сміття беруть на озброєння й інші ентузіасти.
Так, у нас в столиці запрацював екологічний проект «Київський Кіт» – він допоможе продемонструвати важливість такого ресурсу, як пластик. Спільно з жителями Києва буде створена величезна медіа-скульптура Кита з переробленого пластику. Це буде не тільки найбільша подібна скульптура в Україні, Кит буде інтерактивним творінням, яке відображатиме екологічний стан нашого міста. Він також стане новим сучасним символом Києва і буде звертати увагу суспільства на важливі питання екології та стан навколишнього середовища.
Інтерактивне сяйво скульптури і її оточення будуть змінюватися відповідно до стану повітря в Києві, кількості опадів, показувати пори року, календарну дату і навіть фази місяця. Для того, щоб скульптура була доступна для всіх жителів міста та його гостей, Київський Кит буде встановлений в одній із зелених зон Києва. У зборі пластику для нього може взяти участь кожен житель міста – так ми зможемо вирішити проблему перетворення пластикового сміття – пляшок і пакетів – в об’єкт мистецтва і гордість нашого міста, а саме місто зробити екологічно чистим.