
Третя країни Прибалтики – Естонія. Цікавий факт: в Естонії найбільше покриття безпровідного Інтернету в Європі, чисте повітря та високий рівень безпеки. Це дуже важливі фактори, які обов’язково враховуються українськими вступниками при виборі країни для навчання у виші. Університети Естонії надають високі знання, їх дипломи визнаються у всьому світі.
Країна радо приймає іноземних студентів, в тому числі і українських. Це дуже важливо для наших школярів і випускників. По-перше, Україна знаходиться близько до Естонії територіально. Навчання там можливе естонською і англійською мовами. Легко спілкуватись з місцевими жителями, багато з них досі ще володіють російською. Університети мають багато високотехнологічних і професіональних лабораторій для занять наукою.
Університети Естонії використовують дворівневу (бакалавр-магістр) структуру навчання для більшості програм. 3 + 2 роки навчання і ще при бажанні 3-4,5 років для отримання докторського ступеня. Зараз в них навчаються студенти більш як з 70 країн – близько 1800 закордонних студентів і біля 100 з них – українці. Їм забезпечена відмінна, конкурентоздатна освіта.
Естонія має 12 державних вищих навчальних закладів (3 міждисциплінарних і 9 спеціалізованих університетів) і 8 приватних вузів. Вони пропонують більше 60 програм з різних наукових дисциплін. Навчання естонською мовою безкоштовне, англійською – залежить від типу програм і університету. Навчальний рік триває 40 тижнів. Усні та письмові іспити – чотири тижні в кінці кожного семестру. Для працевлаштування в Естонії існує багато можливостей, але для громадян країн, які не входять до Євросоюзу, потрібен спеціальний дозвіл, який видається спочатку на 2 роки, а далі може продовжитись за потреби. Також іноземці мають отримати медичну страховку.
Найбільш відомий в Естонії Таллінський технічний університет, який кооперується більш ніж з 500 університетами світу (зокрема, Стенфордом), з багатьма національними та міжнародними корпораціями. Університет пропонує 4 англомовні програми, курси з соціальних, природничих наук, інженерії, економіки та ІТ. Для вступу потрібно заповнити онлайн-форму (вона єдина для всіх вузів Естонії), і надати супровідні документи, серед яких результати мовних тестів і мотиваційний лист.
Кампус Таллінського технологічного університету визнано одним з найкращих у світі. На його території знаходиться науковий парк з офісами багатьох технологічних компаній (наприклад, Skype). Вартість проживання в ньому становить 120 євро на місяць. Діє кар’єрний центр, де можна стати членом більш ніж 40 студентських організацій.
Таллінський університет зосереджений на гуманітарних та соціальних науках. Він грає провідну роль у просуванні та покращенні інтелектуального життя в Естонії і налічує близько 8000 студентів. Щороку сюди прибуває більше 300 закордонних студентів, і українців також. Університет пропонує 26 англомовних бакалаврських програм. При вступі в нього деякі програми мають специфічні вимоги (наприклад, медійники повинні надати своє портфоліо, свої роботи). Таллінський університет відомий своїми зимовими та літніми школами з різних предметів – від ІТ до іноземних мов, і не обов’язково при цьому бути студентом.
Серед кращих в Естонії також значиться Тартуський університет. Тарту – це студентська та інтелектуальна столиця Естонії, його також називають містом гарних думок та містом молодості. Університет має сильну дослідницьку базу. Він налічує до 14 000 студентів, з них більше 1000 іноземців з 90 країн світу. Більшість їх з Фінляндії, України, Грузії. Університет пропонує багато стипендій. Кампус його має до 100 будівель, щороку виділяються великі суми на їх модернізацію. Освоїтись студентам в університетах допомагають студентські посли.
Як визнають батьки студентів, Естонія складає конкуренцію освітній мецці українських студентів -Польші і багатьом іншим країнам Європи.
Іллюстрація – Едвард Терлецький