
Його часто називають «Музеєм під відкритим небом», так багато тут архітектурних стилів різних епох, та розваг на будь-який смак, де кожен експонат – цікавий факт про Барселону. Фантасмагорія всього цього просто потрясає туристів.
Спершу потрібно звернути увагу на те, що туристу, який потрапив до Барселони вперше, варто бути дуже уважним. Місто через деяких свої несвідомих громадян отримало славу лідера за кількістю кишенькових крадіжок. Найбільш небезпечними місцями є площа Каталонії та бульвар Рамблас. Вихід є – не потрібно брати з собою великі суми грошей, а головне – не втрачати пильність. Місто настільки цікаве, так притягають увагу і погляд мало не кожна споруда, що не важко забути про все.
Місцевій владі непросто забезпечити громадський порядок, бо місцеве населення дуже запальне, а наплив туристів сюди дуже високий. Тому було введено систему штрафів за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях та за торгівлю алкоголем. Та ще й за прикрашання стін і споруд графіті, тому утримайтесь від того, щоб залишити де інде свої автографи – доведеться заплатити в міський бюджет 3 тисячі євро!
Введено також ліміт на використання в Барселоні транспортних засобів,тому на дорогах міста все більше можна побачити екомобілі, багато велосипедів. Для них по місту передбачено більше 400 велостоянок. Це покликано звести до мінімуму шкідливі викиди в повітря міста і для покращення екології в ньому. Отже з огляду на відсутність смогу, туристи можуть насолодитись прогулянкою у найкрасивішому парку Іспанії «Монжуік», який лежить на 200 гектарах і являє собою гігантську зелену територію з штучними насадженнями та всілякими сучасними розвагами, які створюють прохолоду та умови для чудового відпочинку для дорослих і дітей.
Поруч з портом, в самому кінці бульвару Las Ramblas можна зробити гарний знімок на тлі пам’ятника Христофору Колумбу. Висота його становить 60 метрів, а довжина вказівного пальця – цілий метр. Всередині пам’ятника ходить ліфт, що піднімає туристів га спеціальний оглядовий майданчик – звідки відкривається просто приголомшуючий вид на Барселону і на море. Існує кілька версій того, куди показує Христофор Колумб своїм вказівним пальцем, чи то в сторону Нового Світу, що його відкрив знаменитий мореплавець, чи то в бік свого рідного міста – Генуї?!
Всі знають знаменитий футбольний клуб «Барселона» – іспанці називають його «Барса». Він користується величезною любов’ю у місцевих. Стадіон клубу вміщає 100 000 чоловік! Фанати їх люблять площу Каналетес. За традицією, це місце збору біля фонтану, де знайдете табличку з написом: «Хто випив води з цього фонтану, обов’язково полюбить Барселону і повернеться сюди знову». Це правда – неможливо не закохатись в це чудове місто.
Чудовою традицією барселонців є дивовижна чистота і впорядкованість місцевих пляжів. Хоча перший офіційний пляж з’явився в місті лище у 1992 році, після проведення Олімпійських ігор (а можу саме тому), щорічно весь пісок на всіх пляжах просівають на півметра в глибину. Це забезпечує дуже приємний і якісний відпочинок для любителів купатись і загорати. А синє і тепле Середземне море – це ж просто рай на землі.
Зацікавить туристів і найрозкішніший в Європі оперний театр «Лісео». Незважаючи на те, що пожежа 1994 року майже знищила його, театр було повністю відновлено на пожертви небайдужих місцевих жителів та завдяки благодійним концертам, Плассідо Домінго, Монсеррат Кабальє та Хосе Каррераса. Обов’язково треба завітати до нього чи то на виставу, чи навіть просто щоб полюбуватись на чудову архітектуру.
Також знаменною подією стало виконання пісні «Барселона» дуетом в складі Фредді Меркьюрі та Монсеррат Кабальє, яка стала гімном Олімпіади 1992 року. Каталонці навіть вважають її гімном рідного міста. А відомий художник Пабло Пікассо саме в Барселоні побудував свій музей, так як відчував тісний емоційний зв’язок з каталонською столицею. На знак подяки за розміщення тут його творчого спадку, Пікассо зробив внесок музею у вигляді 3,5 тисяч полотен, раніше мало відомих.
Великий Королівський Палац був в колишні часи резиденцією графів Барселони, він є справжньою окрасою чудової Королівської площі і спускається до неї цілою анфіладою сходів, складаючи разом з нею грандіозний ансамбль архітектури середньовіччя. Зведений палац в XI столітті і ілюструє романську і готичну архітектуру зі спадщиною вестготської. Грандіозний Тронний зал Великого палацу був свідком того, як Колумб повідомив королеву Ізабеллу Кастильська і Фердинанда Арагонського про відкриття ним нового морського шляху до Індії.
Королівська площа відома ще й своїм фонтаном «Три грації», оточеним чудернацькими ліхтарями – це перша робота Гауді в Барселоні. Вони прикрашені шоломом бога торгівлі Меркурія (передбачалось, що на площі будуть проживати комерсанти), двома зміями і гербом Барселони. Тут же розташовані численні ресторанчики, а також найстарший клуб Барселони – Jamboree, у ньому щовечора відбуваються чудові джазові концерти.
Прекрасними пам’ятками Барселони на площі Монтжуїк є її співаючі фонтани – феєричне видовище з чарівною музикою – очей не відірвати. Тисячі тонн води легко злітають вгору, створюючи собою мінливу художню скульптуру. Це одна з самих фантастичних інсталяцій, в якій поєднуються стихія води, ілюзія світла і гармонія музики.
Знаменитий бульвар Рамбла відомий найстарішим ринком Барселони Бокерія, який з’явився ще у XIII столітті. Тут можна придбати найкращі фрукти, овочі, м’ясо, рибу і морепродукти, сир і хамон, перекусити місцевими закусками і випити чудового каталонського вина. Зліва розкинувся Готичний квартал, зведений у XIII-XV століттях, який прекрасно зберіг атмосферу старовини. Далі – Кафедральний собор, який вражає пишнотою і розкішшю. Собор Санта Марія дель Мар, збудований за участі всіх гільдій: вантажники на плечах носили камінь з гори Монтжуїк, склодуви створювали вітражі, ювеліри прикрашали вівтарі та капели.
Важко перерахувати всі прекрасні місця Барселони. Але головна визначна пам’ятка міста – Спокутний Собор Святого Сімейства, який називають просто Саграда Фамілія. Амбітний молодий архітектор Антоніо Гауді вирішив створити собор, який мав стати несхожим на жодну церковну будівлю в світі. Це найбільший у світі довгобуд, який сам автор не встиг закінчити через раптову смерть. Ця велична споруда дійсно не має аналогів у світі – це справжній мікрокосм з кольорових вітражів, гіллястих колон, вишуканої «зоряної» стелі, гвинтових сходів і медальйонів, що світяться.
Тут будинок Льєо-і-Морера – перлина каталонського модерну; будинок Амальє з його чудернацьким фасадом в стилях модерн, неоготичному та неомавританському, і ступінчатим дахом; будинок Бальо (або «будинок кісток») у «Кварталі розбрату», побудований Гауді; його ж будинок Міла у формі величезних морських хвиль; чудовий парк Гуель, у якому Гауді наслідував обожнювану ним природу.
Також ще є Гора Монжуїк, Іспанське селище, гора Тібідабо, храм Святого Серця, Парк Атракціонів Тібідабо, військова фортеця Монжуїк, Національний парк Каталонії і, звичайно, Площа Іспанії. Мабуть, все ж вікенду буде мало, щоб хоча б бігом оббігати чи об’їздити всі ці чудові місця. Але, побувавши хоча б один раз у Барселоні, ви захочете повернутись туди знову і знову. Адже тут творили Антоніо Гауді і Сальвадор Далі, і тут живуть найбільш колоритні люди в усій Іспанії. Приїжджайте в столицю Каталонії Барселону – тут повітря, як вино, а привітні аосмішки солодші за мед.