
Тайівно (Формоза) – це невеликий острів, який багато років намагається випручатись з-під влади Китаю. І все ж це незалежна держава зі столицею в місті Тайбеї. Його старовинна назва – Формоза – якнайкраще відповідає цьому мальовничому куточку, наповненому чудовими національними парками та архітектурними пам’ятками. Але присутній тут і дух сучасності.
Хештег тайванців – «Кожен може стати Богом»! Вони люблять будувати храми в честь видатних людей, і навіть молитись їм. Маленький острів, площею приблизно як одна з наших областей, має населення 23 мільйони – уявіть, скільки там таких храмів. А ще Тайвань називають маленькою Японією – за дешевизну проживання. Отримати візу туди для українців найпростіше у Гонконзі.
Тайвань віками знаходився під впливом Китаю, але в часи Мао він заручився підтримкою капіталістичних країн і відлучився від комуністичного впливу, ставши на шлях стрімкого розвитку. Зараз це один із світових лідерів виробництва електроніки і багатьох інших високотехнологічних винаходів. Населення країни веде капіталістичний спосіб життя – роблять кар’єру, часто подорожують, але сімейні цінності тат понад усе.
Для відпочинку в цьому чудовому куточку краще всього їхати в його східну частину. Уже на виході з аеропорту ви зможете помилуватись унікальними повітряними автобанами. Але найбільша цінність острова, це його природа. Тут є кілька кліматичних зон – від тропічної з температурою до 40 градусів спеки, до холодної – в горах. Гори пролягають вздовж берегової лінії, на заході острова – рівнина з сильними вітрами. Менш комфортною є північ Тайваню.
Але туристи з задоволенням їдуть на східне узбережжя – тут дуже комфортно займатись дайвінгом та серфінгом, насолоджуватись приємним сонцем, та смакувати місцеву їжу. Також сюди часто їдуть для відкриття власного бізнесу. І ще тут цікавий тваринний та рослинний світ, є багато ендемічних їх видів. Як кажуть фахівці, з кожних трьох видів тварин – один не знайдете більше ніде. Та ж ситуація з рослинністю. Тайвань – чудове місце для їх вивчення.
Тайванці – люди ділові. Вони дуже швидко розвивають внутрішній туризм. Для цього постійно вишукують якісь цікавинки: десь особливий сорт рису, десь незвичайне дерево, найсмачніші оригінальні пельмені чи булочки – все йде в діло. Дуже зручно пересуватись по острову за допомогою автостопу або гул-транслейту. Популярними стали швидкісні поїзди, з одного до другого кінця острова проїдете за 2 години. Люди дуже привітні, з задоволенням приймуть і накормлять. Є дешеві хостели, а ще можна розміститись для перепочинку в буддистських монастирях.
Живе на острові близько 16 різних племен з своєю мовою, власною культурою та їжею. Живуть вони на своїх територіях, в селах. Інтегрують між собою, але культуру свою зберігають. Вони часто запрошують до себе туристів, щоб познайомити зі своїми звичаями: деякі займаються промислом летючої риби, інші – національними співами та танцями, з якими навіть їздять на гастролі в різні країни. І це дуже цікаво побачити.
Відділившись від червоного Китаю, Тайвань зберіг свою релігію – це даосизм та буддизм.. Ще одна релігія пов’язана з пантеоном богів. Від цього не страждає їх культура, ворожнечі між ними немає. Наприклад, вони толерантно відносяться зараз до японців, які свого часу вели себе до корінного населення доволі жорстоко. Зараз їх відносити перетворились у співдружність: японці провели на острові всі комунікації, що полегшило життя населення.
Тайванці мають широкі можливості мандрувати по багатьох країнах світу, навіть без віз. Вони можуть бачити весь світ, відбувається культурний обмін, що дозволяє країні і її людям розвиватись гармонійно. Оснований японцями Naional Taiwan University вважається одним з найкращих у світі. Тут викладання близьке до європейського, є кредитна система, викладання англійською мовою. Тут популярна традиція запрошувати закордонних митців, часто навіть по селах організовуються ленд-арт проекти. Відбуваються свята з арт-інсталяціями з місцевих матеріалів, наприклад – бамбука і іншого, що дуже подобається туристам.
На високому рівні в Тайвані знаходиться медицина – тут ви знайдете не лише традиційне лікування. Є антистресові програми та терапія музикою. А ще тут рай для любителів шопінгу – можна придбати унікальні вироби з яшми, шовковий одяг, фарфоровий посуд та всілякі вироби з дерева. Але найпопулярнішим є чай «Східна красуня», він має дуже приємний смак та аромат меду і апельсину – чудовий подарунок рідним чи друзям. Також тут можна недорого та смачно поласувати тайванськими блюдами
Традиційний рибний суп сіань-ю, незвичайний салат з медузи, дивовижні блюда з місцевих видів м’яса та овочів подають у місцевих ресторанах та невеликих кафе. Популярні тут і барбекю з морепродуктів. А комфортабельні готелі мають житло на будь-який смак і цінову категорію. Вони пропонують також додаткові послуги, такі як спа-кабінети, тренажерні зали, ігрові кімнати для дітей з досвідченими аніматорами і багато іншого.
Мандрівка до Тайваню подарує вам незабутні враження і дасть змогу насолодитись всіма унікальними красотами та неповторною східною атмосферою чудового острова. Ви зможете зайнятись дайвінгом чи серфінгом на узбережжі, покататись досхочу на велосипеді чи пограти у міні-гольф на прекрасних полях. Гарно можна відпочити на затишних пляжах, насолодитись ласкавим сонечком і теплими морськими хвилями. З дітьми можна відвідати цікаві зоопарки з дивними тваринами, парки розваг з чудовими сучасними атракціонами, погуляти в прекрасних місцевих парках.
Вас причарує краса підводного світу, пологе морське дно. Гарно те, що ціни тут помірні, а ще можна пройти навчання та виконати своє перше занурення в привітну воду з інструктором. А там, внизу можна побачити безліч унікальних риб, які водяться лише тут. А які чудові коралові рифи та губки ви побачите, а ще зможете дослідити старовинні затонулі кораблі та підводні печери. Тайвань омивається морем з усіх сторін, саме тому він заслужено вважається чудовим місцем для пляжного відпочинку.