
Чи чули ви колись про це місце в наших зелених Карпатах, чи може побували там? А якщо ні – то зараз саме час провести у цій місцині казкові вихідні. Тим більше – там немає ризику зустріти багато людей в одному місці, і не потрібно буде весь час носити обридлу маску. А вже щодо повітря, свіжого і запашного, багатого на такий потрібний нам зараз кисень – його просто «дихай – не надихаєшся».
Полонина Руна саме те місце,куди нині чудово втекти з міста чи села, охоплених нещадним коронавірусом, задушеним карантином. І саме восени, коли золотисті вершини навколишніх гір зранку вкриті чистим білосніжним туманом, який підкреслює атмосферу присутності вас в дикій природі – це справжнє чудо. Полонину, яка є гірським пасовищем, вкриває густе різнотрав’я з рідкісними рослинами. Тут вам і дикі фіалки, і айстри, маки і навіть прекрасні едельвейси. І всі їх можна побачити і зараз, хоча надворі осінь, і подекуди в горах уже випадає потрохи сніг.
Полонину Руна називають інколи Рівною – вона лежить на заході Полонинського хребта, обіймають її одразу три річки – Люта, Шипот і Туриця. Висота, на якій лежить цей мальовничий масив, складає 1 482 метри над рівнем моря. Схили навколишніх гір (а це Руна-Плай, Гора Менчул та однойменна вершина Полонина Руна) поросли стрункими і чистими буковими лісами, і сама Полонина Руна – це лагідна альпійська лука між ними. Тут росте повно смачної чорниці, а зараз – просто під ногами море білих грибів.
На вершині Руни збереглись залишки колишньої радіолокаційної станції та старих військових бункерів, біля яких встановлено меморіал на честь українських партизанів. Ще поблизу можна помилуватись несамовитим водоспадом Воєводин, там туристи полюбляють влаштовувати пікніки. А ще на території Полонини є орнітологічний заказник «Соколові Скелі», там можна побачити рідкісних птахів – сапсанів, беркутів, пугачів, і багато інших грізних хижаків у їх природному середовищі.
Дістатись до цієї чудової місцини можна на автомобілі, тут є гарні дороги. Але найкраще гуляти по прекрасній гористій місцевості, звичайно пішки. Тут прокладено багато пішохідних маршрутів від села Лумшори – в різних напрямках. По дорозі туристи милуються лісовими озерами з красивими берегами, де можна відпочити і навіть поставити табір та переночувати. Чудові навколо краєвиди ущелин, хребтів і долин, і за гарної днини можна побачити вершину Пікуй, гору Жденієво і навіть Словацькі Бескиди.
Чудові Карпати у всі пори року, але восени – тут просто фантастично!