
Осінь – не значить, що подорожі закінчились аж до наступної весни. Тим більше, що нинішня осінь радує зовсім непоганою погодою і сама ніби кличе податись в мандри. І маршрутів нашою Україною є безліч.
Восени вона не менш прекрасна, ніж в інші пори року. Ледь-ледь починає жовтіти і червоніти листя на деревах. Повітря свіже, і спека літня не вбиває, і так і хочеться встати раненько і гуляти, гуляти просторами своєї землі. І гадати, куди податись сьогодні?
Та не треба довго думати – вас чекає чудове місто на Поділлі – Кам’янець-Подільський. Навіть, якщо ви там уже побували, повернутись буде все одно приємно. Адже ви навряд чи побували у всіх цікавих куточках цього старовинного міста над бурхливим Смотричем. Назване місто від слова «кам’яний» (існує ще версія назви «квітка на камені»), і лежить воно в мальовничому і зеленому Західному Поділлі, від чого і склалась історична назва міста – Кам’янець-Подільський. Історія міста починається кінцем XII століття і воно пережило часи владарювання і Польщі, і Російської імперії, але назавжди зостався наш Кам’янець українським.
Кам’янець-Подільський – місто, яке зберегло дух середньовіччя. Тут гармонійно поєднано ландшафт з архітектурою. А ще воно знамените своєю фортифікаційною системою (це «Старий Замок – XII-XVII століття, потужні оборонні мури міста та високі стрімкі скелі каньйону річки Смотрич, а також укріплення «Нового замку», збудованого у XVIIстолітті), яка не має аналогів у Європі. До творення його неповторного архітектурного обличчя доклали рук і майстерності архітектори і скульптори з Італії, Вірменії, Нідерландів, Франції, Польщі Туреччини і інші.
Не менший інтерес у туристів викликає унікальний Замковий міст, який є сполукою між Старим містом і Замковим комплексом, походження якого точно досі не встановлене (припускають, що його заклали ще римляни у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію). Одинадцять башт Кам’янецької фортеці мають кожна власну історію.
Найвища називається «Папською» – вона була збудована на кошти папи римського Юлія II. Також її ще називають «Кармелюковою», бо до неї тричі кидали українського героя Устима Кармелюка. У кутовій Чорній башті є древня криниця діаметром 5 і глибиною 40 метрів, яка була видовбана просто в скелі. Досі над нею збереглось діюче дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води.
У підземеллях Замкового комплексу знаходяться цікаві експозиції, які відтворюють історію міста. У західному бастіоні реконструйовано оборону замку 1672 року, яка відбувалась під час турецької навали. Відвідувачі можуть познайомитись з історією метальної зброї, вистрілити з арбалета і відчути себе справжнім середньовічним воїном. Також тут збереглись системи підземних ходів і казематів царських часів.
У місті можна покататись на конях і власноруч у зброярні викувати пам’ятну монету. Місто дуже цікаве і своєю історію і сучасним своїм життям.