
Здається, зараз кожна дитина знає про те, що забруднення Світового океану є однією з найгостріших проблем екології. Вперше серйозне скупчення пластика було відмічено у північній частині Тихого океану і назвали його «сміттєвою плямою». Ця сама первинна пляма за минулі роки збільшилась і охоплює в даний час понад півтора мільйона квадратних кілометрів.
За ці роки вченими різних країн було проведено багато досліджень. Наприклад, у зразках льоду, які було взято у Північному Льодовитому океані, вчені знайшли в деяких брилах більше, ніж 12 тисяч мікрочасточок 17 видів пластику на 1 літр криги. Було знайдено також мертвого кашалота біля берегів Іспанії, у шлунку якого виявлено більше 29 кілограмів пластику. Нещасна тварина не змогла перетравити це сміття і померла.
В Індійському океані біля острова Нуса Пеніда, в районі індонезійського туристичного курорту, британський дайвер, ниряючи, побачив і зняв на свою камеру величезне скупчення пластикових відходів. Таких і подібних знахідок стає все більше, вони займають все більші площі. І так як пластик для свого перетворення потребує декілька століть, то можна говорити, що не пройде і півсотні років, і ми зможемо ходити морями і океанами пішки.
Можливо це гіпербола, але недалека від істини. Вчені наполегливо працюють над проектами знищення і переробки пластику. Деякі компанії виробляють з нього матеріали для асфальтування доріг, які будуть служити довго і надійно. Японські вчені знайшли і покращили бактерію, яка знищує пластик дуже швидко.
І ось з’явився новий проект – це концепт плавучого міста, яке повністю з усіма будівлями і спорудами, буде створене з перероблених відходів, в тому числі і з пластика. Ідея належить німецькій дизайн-студії Freischarler. За задумом дизайнерів студії, відбуватись будівництво стане з нових будівельних матеріалів, які отримають в результаті переробки сміття в замкнутих системах (як це роблять на МКС – міжконтинентальних космічних системах). Місто буде рости вгору і вглиб океану.
Електроенергію для такого будівництва, і для жителів міста, які зможуть вирощувати собі їжу методом аеропоніки, отримуватимуть з морських хвиль. І таке місто зможе прийняти до 10 тисяч жителів. Воно буде мати порт, електростанції, лінії метрополітену, електричні автобуси та доріжки для пересування пішки та на велосипедах.
Компанія припускає, що таке місто може існувати у статусі офшорної зони та розвиватись за рахунок вигідного положення і умов для бізнесу. Також, в такому місті жителі не потребуватимуть отримувати громадянство – справжнє місто-космополіт.