Ми звикли приходити до Планетарію для того, щоб поглянути на зоряне небо, послухати лекції і цікаві розповіді про астрономію, про зоряні світи, про космос і тому подібне.
Але виявляється, що в Планетарії можна ще й музику послухати. І яку музику. Космічне звучання найбільшого музичного інструменту, який ми звикли чути лише в соборах, де для цього спеціально вибудовувались приміщення з високими хорами. Там звук органу міг піднестись, аж до небес.
І ось Interstellar – унікальна музична подія у Київському планетарії. Слово це означає «міжзоряна», саме така музика прозвучить завдяки сучасним технологіям з 7400 труб органу собору Нотр-Дам де Парі. Імператор Наполеон Бонапарт та королі Франції під звуки цього знаменитого і найбільшого у Франції органу коронувались в давні часи.
Найновіша комп’ютерна технологія за допомоги трьохмануального електронного органу дозволила записати наживо у соборі Паризької Богоматері звучання знаменитого органу і відтворити його абсолютно реалістично у нас. Ви почуєте не лише сам звук органу, але й акустику собору. Саме завдяки цьому інструменту відбувся розвиток сучасної органної композиції і органобудівництва у всьому світі.
Любителі органної музики зможуть насолодитись звучанням потужних і чарівних звуків. А сферичні відеопроекції космічної тематики занурять відвідувачів у нереальну космічну реальність.
Органне шоу буде розгортатись від однієї галактики до іншої, від однієї епохи до наступної. Прозвучать композиції Сен-Санса, Баха, Брамса, Ланглє, Мессіана і інших відомих композиторів. Ніжні та потужні звуки інструменту заполонять залу і слухачів. А завершиться концерт відомим саундтреком Ханса Ціммера «Інтерстеллар». Він буде виконаний у формі сюїти оркестром з органу, фортепіано та ударних.
Виконає ці твори на органі талановита органістка Олена Болюх – лауреатка 5-го Міжнародного конкурсу органістів у 2012 році. У її репертуарі твори старих майстрів органної музики, композиторів епохи Відродження, сучасних авторів.
Натхненником та організатором шоу є оркестр Eclectic Sound Orchestra – це нетрадиційний оркестр, який виконує музику з використанням цифрових технологій. Оркестр новаторський та універсальний. Київський планетарій прийняв цю музичну подію у себе, забезпечивши чудове і підходяще для звучання органу приміщення та світлове шоу.
Відбудуться три органні концерти – 26 квітня, 3 та 24 травня.