
На вулиці весна – календарна поки що. Один день гріє сонечко, і ми вже радіємо: нарешті вона прийшла!». А назавтра – знову холод, дощик, і іноді ще зі снігом – не хоче зима йти, ну ніяк її не переконаємо забратись. І так уже цілий місяць. Березень закінчується, на вулиці незрозуміло що, і ми ніяк не прийдемо до тями – немає сил, настрій в «повному роздраї», ми все ще застуджуємося! Ну і де ж набратися енергії, щоб дочекатися літа і тепла?
Через ці температурні і атмосферні перепади тиску здоров’я не покращується. Збільшується світловий, а значить і фактичний робочий день – біологічний годинник збитий геть, і порушується робота серця, шлунка, легень, та навіть головного мозку. Прийшла пора підзарядитися, інакше нічого хорошого вас не чекає.
В першу чергу бажано налагодити нормальний і повноцінний, 8-годинний сон і, звичайно, дотримуватися звичного розпорядку дня. Це дуже важливе завдання, завдання першочергове. Також важливим є режим пиття – дуже часто саме зневоднення організму і є важливою причиною головного болю, втоми, поганої концентрації. Якщо з самого ранку до сніданку випити склянку води, а потім і перед вечерею не забути зробити це, то, за твердженням невропатологів, на цілих 40% знижується ризик інсульту.
А те, що за цілу зиму ми зовсім мало буваємо на сонці, через що з’являється дефіцит вітаміну D в організмі, тобто, в ньому мало виробляється дофаміну, адреналіну і норадреналіну, то і гарний настрій відсутній, і самопочуття «на нулі» . Але всього лише пів годинки в день сонячних ванн, і робота вітаміну D налагодиться. А ще його можна отримати з їжі: варто більше їсти жирну рибу, яловичу печінку і яєчні жовтки.
І звичайно, бажано знизити навантаження на організм – не починайте в цей період важкі роботи, нові проекти – на них поки недостатньо сил і здоров’я. Зробіть це після відпочинку і відпустки. А поки частіше бувайте на повітрі, гуляйте, виконуйте комплекс вправ, відвідуйте басейн, і дайте організму можливість поступово звикнути до змін температури, до зміни пори року, постарайтеся не застудитися.
Прийом вітамінів – неодмінна умова для перемоги над весняним синдромом втоми. У цьому допоможуть спеціально підібрані вітамінні комплекси. Для того, щоб налагодити нормальний обмін речовин у втомленому організмі, дієтологи радять їсти багато капусти, багатих на фітонциди цибулі та часнику, пити лікувальні та вітамінні чаї з м’яти перцевої, материнки, чебрецю, звіробою, ягід шипшини, малини і ожини, смородини і суниці , і приймати їх бажано 2-3 рази на день. Здоровий організм – це гарне самопочуття і відмінний настрій.