
Учень Малої академії наук України Валентин Фречка, одинадцятикласник із Закарпаття, отримав золото на Олімпіаді геніїв у США. Як ми уже писали – найвища відзнака була йому вручена за технологію виготовлення паперу з опалого листя берези, дуба, верби і граба. Ексклюзивна технологія, яка вирішує одразу дві екологічні проблеми – опале листя не спалюється, а стає сировиною для виготовлення целюлози, і дерева лишаються цілими.
Крім золотої медалі В.Фречка отримав ще й спеціальну відзнаку конкурсу, якої були удостоєні лише два учасника. Він розповів, що бере активну участь у міжнародних конкурсах, де представляє свій проект. Має Валентин уже шість золотих медалей і одну срібну. Але перемога на «Genius Olympiad» є для нього особливою – це найвище досягнення серед усіх.
«Genius Olympiad» – це змагання між учнями з різних країн у декількох категоріях. Цього року у ньому взяли участь 1300 осіб. Ця олімпіада сприяє глобальному розумінню екологічних проблем і питань сталого розвитку завдяки фундаментальній науці, мистецтву, творчому письму, інженерії, дизайну і розвитку бізнесу. Вона забезпечує можливості для учнів середніх шкіл отримати навички та знання, необхідні, щоб бути лідерами, вченими, художниками і розробниками майбутнього – агентами, які будуть сприяти сталому розвитку протягом всього життя.
Треба відмітити, що українці вже другий рік підряд виборюють першість на «Genius Olympiad». З минулої олімпіади золото з США привіз киянин Микола Іванченко, який винайшов спеціальний адсорбент для ліквідації нафтових розливів. Цьогоріч команда України від Малої академії наук складалась з 5 осіб. Двоє колег Валентина Фречка зайняли четверті місця, а ще двоє – отримали бронзу. А Валентина запросили на міжнародну виставку в Південній Кореї.