
Так, сьогодні багато компаній придумали спосіб озеленення, який приносить користь не лише їм, але й усьому навколишньому середовищу. Наприклад, весь фасад своєї офісної будівлі компанія KO-Bogen II вкрила 30-ма тисячами рослин. Ця площа в 41 400 кв. м. нагадує справжній парк, і будинок вже отримав звання «найбільшого зеленого фасаду Європи». Виконали роботи з озеленення фахівці місцевої архітектурної компанії Ingenhoven Architecst.
Покривши стіни та покрівлю будинку стальними горщиками, працівники цієї компанії засадили їх вічнозеленими кущами – грабом та травою, і оснастили фасад системами поливу та дренажу, які їм допомогли розробити експерти Університету прикладних наук ім. Бойта з Берліну. Ці рослини активно очищають повітря, до того ж, їх дуже легко доглядати. Архітектурна компанія уже заявила, що створення подібного проекту на будинках знаменує перехід від автомобільної ери у міському плануванні до планування, яке буде орієнтуватись на здоров’я людей та збереження клімату.
Так, в епоху зміни клімату через глобальне потепління на нашій планеті, у новій урбаністичній архітектурі величезна роль відводиться озелененню споруд. Наприклад, у Нідерландах нині з’явилась тенденція покривати автобусні зупинки таким же манером – на їхніх покрівлях вирощують седум (очиток). Ці рослини допомагають підтримувати біологічне різноманіття міст – їх дуже люблять медоносні бджоли та джмелі. А ще ці рослини чудово збирають мілкий пил, та зберігають дощову воду, їх легко мити.
Хочеться назвати ще декілька цікавих дивовижних архітектурних об’єктів, які створені з любов’ю до природи нашої планети, та до людей, що не лише тішать очі, але й покращують якість нашого життя.
Так, у 2014 році у Мілані (Італія) архітектор Стефано Боері створив свій черговий архітектурний шедевр – вертикальний ліс Bosco Verticale. Ці його споруди вважаються найбільш озелененими у світі – подібні апартаменти спроектовані архітектором таким чином, щоб незалежно від поверху чи висоти будівлі, у кожного мешканця дому було досить місця для розміщення справжніх дерев, а ще різноманітних кущів та улюблених рослин і квітів.
А ось інші чудеса відбуваються на покрівлі Ванкуверського у Канаді конференц-центру West, дизайн якого створила арт-студія LMN Architects. В цьому чудовому оазисі постійно проходять різноманітні виставки, конференції та конгреси. І ця будівля отримала платиновий сертифікат LEED, як лідер серед екологічно чистих будівель світу. Тут навіть встановлено 4 вулики, щоб бджоли опиляли зелені рослини і квіти, які допомагають взимку зберігати в будинку тепло, а влітку – охолоджувати його. А ще похила форма даху допомагає відводу води та розподілу насіння.
Пишається своїм комплексом з двох взаємопов’язаних башт з вертикальними садами на фасадах інноваційний Сідней (Австралія). Дизайн цих споруд створили Ательє Жана Нувеля та архітектори з PTW, і назвали його Один Центральний Парк (One Central Park). Біля його підніжжя зелена тема продовжується, тут висаджено 250 видів унікальних австралійських рослин. А ще споруда відома тим, що завдяки такому озелененню, вона витрачає на 25% менше енергії в порівнянні з іншими такого ж розміру. А займає це офіс японська компанія Фукуока, завдяки чому назва цього японського міста теж позначенa на світовій мапі зелених споруд.
Хмарочос «Робінсон Тауер» у Сінгапурі відкритий недавно, у 2019 році, за проектом архітектурного бюро KPF. Він прикрашений чудовими зеленими терасами, якi не лише прекрасно виглядять, але й регулюють температуру будинку, та ще й є домом для птахів. Рослини ці компенсують втрачені при будівництві, крім того на даху подіуму розташований відкритий терасний сад. Будівля налічує 20 поверхів плюс 8-поверховий подіум з магазинами та ресторанами, в атріумі якого розкинувся ще один сад. За всю цю красу будинок жартома називають «Висячими садами Семіраміди».
Одним словом, можна сказати, що людство однією рукою нищить свою планету, а іншою – рятує.