
Робота, яка проводиться у цьому плані працівниками Музеїв, неоднозначна – вона присвячена історії України з прадавніх часів і до останніх років.
Нещодавно громадська спілка «Народний Музей України» вперше показала громадськості унікальний артефакт – «Трипільську Усмішку», яка входить до колекції «Колиска цивілізацій». Дана збірка розповідає про історію прадавньої цивілізації Українського Трипілля, яке існувало в межах нинішньої України 7000 – 2000 років до нашої ери.
Так звана «Трипільська Усмішка» є самою давньою усмішкою у світі, її вік становить 4100 – 4000 років до н. е. Вона створена у вигляді конічної миски з двостороннім розписом на ній темно-коричневою фарбою по світло-коричневому ангобу (це фарба на основі рідкої глини). Існують наукові версії щодо форм цих зображень: це різні місячні фази – 8 з них зображають повний місяць; 6 знаходяться у фазі зростання і 6 – у фазі старіння. Загалом їх всього 20 і 4 з них овальні та нагадують візуально обличчя з усмішкою.
Протягом цілого року «Трипільська Усмішка» буде експонуватись в залах «Музею становлення української нації», і кожен бажаючий зможе її побачити. Ця «Усмішка» є життєствердним символом, який на даний час дуже актуальний і потрібний кожному з нас, особливо у контексті антиукраїнської цивілізаційної війни, яка розпочата не лише задля захоплення територій України, а й з метою знищення української ідентичності, української історії та культури.
Історія Києва 1930-х років, років Голодомору – у додатку!
Команда «Національного музею Голодомору-геноциду» за сприяння «Українського культурного фонду» на базі секретних документів, архівних фотографій та історій очевидців створила перший екскурсійно-історичний додаток Track Holodomor History. Через рідкісні старовинні фото будинків, відео-хроніку, розповіді жителів у додатку виведені досі невідомі факти.
Додаток Track Holodomor History допоможе познайомитись з локаціями Києва, і прочитати історію 1930-х років його вулиць, споруд, парків і будинків, яких ми вже не бачимо сьогодні. З його допомогою кожен бажаючий має змогу прокласти власний маршрут і пройти ним, або ж скористатись уже створеними. Відкрити додаток допоможе «Додатковий контент», але він доступний лише в межах 400 м від потрібної локації. Зате щоденні маршрути сучасних киян з допомогою додатку можуть стати для них справжніми історичними дослідженнями, а знайомі будівлі і місця розкажуть незнані нами історії.
Праця над додатком зайняла у його розробників 6 місяців, адже потрібно було розшифровувати архівні документи та розшукати свідків, які пережили голод, і яких залишилось вкрай мало, записувати їх розповіді і відновлювати фотографії. Чудово те, що додаток Track Holodomor History доступний не лише українською, але й англійською мовами, знайти його можна на App Store, а скоро і на Google Play.