
Стати кращим у своєму університеті – задача завжди нелегка. Стати першим у знаменитому британському універі – це взагалі здається нереальною задачею, та ще й якщо ти дівчина, та ще й на політичній ниві! І все ж це вдалося одній із студенток і це студентка українського походження Соломія Гонгадзе, донька відомого українського журналіста, який загинув більше 10 років назад – Георгія Гонгадзе.
Соломія – член дослідницького центру Королівського Коледжу Лондона. Вона займається розробками в галузі рекомендацій у сфері політики цифрової оборони. Не найлегша, не найпростіша спеціальність, особливо для дівчини. Але ця студентка не вперше бере участь у серйозних наукових змаганнях. Наприклад, минулого 2017 року вона стала фіналісткою конкурсу «Політичний ідол», який проводився Інститутом політики Лондонського Королівського Коледжу. На конкурс Соломія подала проекти вирішення житлової кризи у Великобританії. Це – епохально!
Також молода студентка працює помічником редактора Північноамериканського видання журналу «Політичне співтовариство». Вона виконувала переклади з української мови для короткого документального фільму про зародження українського громадянського суспільства, брала участь в роботі над проектами в авторитетному аналітичному центрі Chatham House. Соломія постійно вчиться і розвивається.
Завдяки великим успіхам у навчанні, та науковій роботі студентка Гонгадзе стала однією з 100 найкращих студенток в ТОП 25-ти кращих університетів Великобританії. Тепер вона змагається за титул найвидатнішої студентки країни у конкурсі, який проводиться компанією J.P.Morgan серед 30 самих достойних учнів. Вони будуть протестовані на ексклюзивному навчальному заході і буде вибрано переможницю.
Уже багато наших українських студентів показали і довели свої високі знання і таланти і в своїй країні і на міжнародному рівні. І приємно дізнатись, що Верховна Рада України вирішила призначити іменні стипендії кращим студентам українських вузів. Це буде достойна плата для того, щоб наші діти, навчаючись, мали кращі можливості для проживання і навчання. І також для наукової роботи в своїх галузях. Для того, щоб іще більше наших талановитих школярів і студентів показували свої доробки і наукові відкриття на світовому рівні. Молодь України гідна світового признання!