
Україна з давніх давен мала багато чудових народних традицій.
Одною з них є святкування дня Святого Миколая, який став символом любові та жертовності. Це історична особа. Він народився в Турції в багатій сім’ї. Батьки виховували його в глибокій християнській вірі, яка заповідала творити добро. І коли він осиротів, то вирішив присвятити своє життя допомозі нужденним. Але робив він це таємно – підкладав їжу, теплий одяг, подарунки або мішечки з монетами бідним людям. Та так, щоб вони не бачили.
Відзначається свято за давньою традицією 19 грудня.
Діти напередодні пишуть листа святому з своїми найзаповітнішими мріями і кладуть його під подушку. А потім із завмиранням серця чекають свій подарунок. Вони уявляють собі, що Святий Миколай з великим мішком підходить у супроводі ангелика та чортеняти і кладе під подушку кожному подарунок або прутик (це, якщо дитина була неслухняною).
Дорослі ж у давні часи теж відмічали цей день – сходились, варили пиво і веселились. Також вони кропили худобу святою водою і просили у Миколая для неї здоров’я.
День Святого Миколая приносить багато радості і щастя в життя малечі. Вони вже за декілька днів до цього знаходяться у передчутті чогось прекрасного, дивовижного. Світле свято, яскраві враження від отриманих подарунків. Навіть ми, дорослі, чекаємо від нього чогось незвичайного, такого, що принесе нові враження, гарні новини. І теж, як маленькі діти, чекаємо: може і у нас під подушкою з’явиться приємний подаруночок.
З Днем Святого Миколая усіх!
Зображення zik.ua