
Студент другого курсу Київського політехнічного інституту Михайло Литовченко закінчує проект у сфері відновлюваної енергетики. Разом з батьком-інженером він будує на заводі в Дніпрі промисловий зразок електростанції, яка генерує струм з морських хвиль.
Цей пристрій перетворює енергію вітрових хвиль в електрику, опріснює морську воду і виступає в ролі хвилерізу. Хвилі змушують обертатися вали, що складаються з декількох відсіків, перекритих клапанами. А з тим – запускають в хід механічний насос. Він забирає морську воду і по трубопроводу під тиском подає її на берег.
На березі 10% води опріснюється, а 90% – подаються в накопичувальний резервуар, розташований на певній висоті від рівня моря. З резервуару вода спускається на гідротурбіну, яка виробляє електрику. Це дозволяє акумулювати енергію і уникати перепадів напруги через зміну інтенсивності хвилью
Якщо прототип покаже хоча б половину заявленої потужності, то такі установки стануть найефективнішими «альтернативними» станціями. Проект уже виграв кілька престижних міжнародних нагород, а його творці отримали перші попередні замовлення.
Зараз на заводі в Дніпрі завершується виробництво промислового зразка цього пристрою. У жовтні 2016 роки планується завершити виробництво.
Це буде «гірлянда» із 12 модулів потужністю 5 кВт. У рік вона буде виробляти близько 35 МВт/год і виробляти 6 тис. м куб. прісної води.
А розрахункова вартість генерації електроенергії складе 1 кВт/год – 0,1-0,12 дол.
Виробництво промислового зразка коштує 60 тис. дол. Частину робіт виконано завдяки одному крупному підприємству. Також у справі пішли кошти, які Михайло виграв у міжнародних конкурсах, та накопичення сім’ї.