
Зараз зима, і не завжди є час і можливість кудись поїхати мандрувати. То чому б не скористатись тим, що ми маємо поряд, так сказати «під боком». Для того, щоб відвідати якісь цікаві споруди і об’єкти у Києві, багато часу не потрібно. Всього один – два дні, і ви познайомитесь з відомими пам’ятками архітектури, на які можливо не мали часу раніше. А якщо й бували там уже, то з задоволенням ще раз їх відвідаєте. Вони того варті.
Мова йде про відомий Замок Річарда Левове Серце. Його було збудовано ще на початку 20 століття і його історія овіяна таємницями. Хоча колись вважалось що його архітектором був уславлений Владислав Городецький, насправді автор залишився невідомим. Припускають, що це міг бути один з відомих на той час київських зодчих – Андрій Краус чи Євген Єрмаков. Важливо, що побудовано було його здебільш за проектом для побудови фасаду житлового будинку міністерства внутрішніх справ, який збирались звести на Аптекарському острові в Петербрзі.
А славиться цей будинок не лише своєю архітектурною незвичністю і оригінальністю. З початку його зведення почались які дивні події в споруді. Під кінець зведення будинок ні з того, ні з сього раптом охопив вогонь – до неба піднявся стовп вогню, який освітлював все навколо. Причина була банальною – недбалість робітників, але тутешні мешканці вирішили, що тут попрацювали якісь неземні, темні сили. Поширились чутки, що будинок нещасливий, а потім його господаря Дмитра Орлова у серпні 1911 року вбили, і ця погана репутація закріпилась за ним.
До радянського часу він змінив кількох власників, а потім був націоналізований. Але все те, що у ньому відбувалось – якісь моторошні шуми і стогони, стали причиною, що ніхто не хотів там жити. А причина виявилась проста – яєчна шкаралупа, засунута до пічної труби, яка й стала причиною неприємних і страшних звуків. І все ж чутки про містичне їх походження не припинялись. Але місцеві художники не злякались звуків – їм подобався будинок і там свого часу проживали живописці Григорій Дядченко, Фотій Красицький, Іван Макушенко, скульптор Федір Балавенський. А цей майстер відомий тим, що він на терасах і внутрішніх галереях та на гвинтових сходах подвір’я встановив точні копії химер паризького Собору Нотр-Дам, які виготовив разом зі своїми учнями.
Цікаво, що назву «Замок Річарда Левове Серце» дав цьому будинку лише у 1967 році відомий український письменник Віктор Некрасов. За його словами цей чудовий, загадковий, ні на що не схожий будинок «так прозвали ми ще в дитинстві, воюючи на його сходах і містках».
Але для того, щоб помилуватись цією загадковою спорудою і дізнатись про всі її таємниці, варто присвятити цьому час і сходити туди на екскурсію. Всі таємниці вам відкриють екскурсоводи, і покажуть ті скульптури-страховиська, які не кожен зміг побачити ні тут, ні в Парижі. Кияни люблять замок Річарда, він є постійним героєм міських легенд. Поряд чудовий Андріївський узвіз, багато готелів та костелів, комплекс «Панорама на Андріївському» та костел «Dream House».
Вивчайте рідний Київ, він багатий чудовими архітектурними пам’ятками, красивими місцями. Він гідний того, аби ми знайомились з ним і присвячували час столиці своєї країни.