
Виявляється, в українському суспільстві вже давно вирує запальна дискусія: чи потрібно нашим дітям в середній школі вивчати християнську етику?! Дехто, нібито, навіть твердить, що такий курс має бути запровадженим МОН. Насправді, це не так.
Ми маємо сьогодні в нашій середній школі кілька дисциплін духовно-морального спрямування, наприклад «Етика». Це обов’язковий курс, який входить в освітню програму. Його викладають в 5-6 класах, але всього одну годину на тиждень. А ось серед факультативних предметів є курс «Основи християнської етики», його вивчення не передбачається жодним документом МОН, і відвідують його діти лише за власним бажанням.
Інше питання – те що МОН планує збільшити навчальне навантаження введенням нових курсів, серед яких саме вивчення релігії. Що призведе до ще більшого навантаження на школярів, а це являється порушенням Санітарного регламенту. Але дехто з працівників Міністерства культури і науки все ж намагається протягти нові курси, серед яких декілька, які пов’язані саме з вивченням християнської етики, тобто основ релігії. І вони намагаються приписати це бажання батькам школярів.
Насправді це не так, батьки і так бачать, як важко їх дітям витримувати 6-7 годинні уроки, носити важелезні рюкзаки з підручниками, і вони аж ніяк не бажають їм ще більшого навантаження. Тим більше, за рахунок предметів, які не притаманні нашій школі – релігійним. Ми всі свідомі, що Україна – держава світська і релігія відділена від держави. До того ж, ми вже добре навчені тим, що нові курси будуть читати люди, які просто пройдуть коротке навчання – і кому потрібні такі предмети, коли навіть вчителі не матимуть гарного поняття, що таке «християнська етика»?! І додаткове навантаження на дітей?!
Єдині, хто отримає зиск від друку 29 книг і посібників з питань релігії, які пропонує ввести до освітньої програми нинішній МОН, це ті, хто пропихає цей курс. Тому батьки і свідомі громадяни мають піднімати ці питання у своїх листах і в соціальних мережах.
Адже нікому не заборонено відвідувати церкву і водити туди своїх дітей, але все – за власним бажанням. А нашим дітям потрібні нові сучасні підручники з важливих і потрібних у їх подальшому житті предметів, потрібне сучасне обладнання в класах і спортивних залах. Наші діти повинні виходити зі школи здоровими і освіченими. Ми можемо вирости і власних Ілонів Масків.
За матеріалом А Заможської,
співзасновниці ГО «Батьки Полтавщини»