
Для України азіатські (індійські) водяні буйволи є великою рідкістю. За статистикою на 2000 рік у світі їх було 158 млн., більшість в Азії. Це в основному одомашнені тварини, дикі їх популяції поширені в Індії, Непалі, Бутані та в Таїланді. Трохи здичавілих популяцій налічують в Північній Австралії. У нас в Україні невелика їх кількість утримувалась раніше лише в Закарпатті в домашніх господарствах. Ці тварини корисні тим, що практично не потребують спеціального догляду і приносять більше вигоди, ніж звичні нам корови і воли. Використовують їх у сільському господарстві і як молочну худобу, і як помічників у господарстві за їх велику силу.
Буйволи чудово плавають, а ще вони годуються очеретом і іншими плавневими рослинами, за що їх називають «природними меліораторами». А ось на Одещину їх привезли не так давно, лише у жовтні 2016 року – всього 14 тварин: 6 бичків і 8 буйволиць. Тут, у дельті Дунаю, біля села Орлівка, що в Ренійському районі, було відкрито екопарк «Озеро Картал» площею 100 га, на території якого є три великих озера – Кагул, Кугурлуй і Ялпуг. Тут просто дивовижна і дуже гарна та підходяща для проживання цих тварин флора і фауна.
Саме тут тепер і живе стадо доброзичливих тварин – водяних буйволів. Туристи дуже люблять сюди приїздити, адже з цими тваринами можна спокійно і приємно спілкуватись, гладити їх, навіть обіймати і отримувати від них заряд позитивної енергії. Тут від них велика користь – тутешні озера через посушливий клімат потроху висихають. А береги обростають очеретом і замулюють їх. Буйволи ж поїдають зайву рослинність і розривають замулені ділянки, очищаючи водойми. Стадо водяних буйволів зростає, а заплави поступово відновлюються,
Також буйволи приваблюють туристів – вони дуже цікавий об’єкт для вивчення і спостереження у цій заплаві водно-болотного угіддя міжнародного значення. А ще в екологічному парку «Озеро Картал» проживає безліч різноманітних птахів і водоплаваючих, плазунів і диких тварин. Тут можна провести багато годин, прогулюючись парком самостійно чи з гідом, і милуючись цим чудовим осередком біорізноманіття, а ще, звичайно, спілкуючись з водяними буйволами.